Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri günü / Dag van het Leger in Azerbeidzjan

  • Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri günü
    1918-ci il iyunun 26-da Azərbaycan Demokratik Respublikası Nazirlər Şurasının qərarı ilə ilk müntəzəm hərbi hissə – əlahiddə Azərbaycan korpusu yaradıldı. Bu qərar Şərqin müsəlman aləmində ilk… demokratik hökümətin öz ordusunu yaratmasına hüquqi əsas verdi. 1920-ci ilin aprelində Azərbaycanın Sovet işğalından sonra milli ordu ləğv edildi. Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin bərpasından sonra, 1991-ci il oktyabrın 9-da Azərbaycan Respublikasının Ali Soveti milli ordunun yaradılması haqqında qərar qəbul etdi.

 

  • Dag van het Leger in Azerbeidzjan

De geschiedenis van de moderne Azerbeidzjan leger dateert uit de Democratische Republiek Azerbeidzjan in 1918, toen het Nationaal Leger van de nieuw gevormde Azerbeidzjan Democratische Republiek werd opgericht op 26 juni 1918.  Wanneer Azerbeidzjan onafhankelijkheid na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie, de strijdkrachten van de Republiek Azerbeidzjan opgedaan werden gecreëerd op basis van de Wet op de strijdkrachten van 09 oktober 1991.  De oorspronkelijke datum van de oprichting van de kortstondige Nationaal Leger is gevierd als Dag van het Leger in Azerbeidzjan van vandaag.  Met ingang van 2002, Azerbeidzjan 95.000 actief personeelsbeleid had in zijn strijdkrachten.  Er zijn ook 17.000 paramilitaire troepen.  De krijgsmacht heeft drie takken: de Landmacht, de Luchtmacht en de Marine.  Daarnaast de strijdkrachten te omarmen verschillende militaire sub-groepen die kunnen worden betrokken bij de verdediging staat als dat nodig is.  Dit zijn de interne troepen van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Staat Border Service, die de Coast Guard bevat ook.  De Azerbeidzjan Nationale Garde is nog een paramilitaire kracht.  Het werkt als een semi-onafhankelijke entiteit van de speciale State Protection Service, een agentschap ondergeschikt aan de president.

Azerbeidzjan houdt zich aan het Verdrag inzake Conventionele Strijdkrachten in Europa en heeft ondertekend, alle belangrijke internationale wapens en verdragen.  Azerbeidzjan werkt nauw samen met de NAVO in programma’s zoals Partnerschap voor de Vrede en de individuele Partnership Action Plan.  Azerbeidzjan heeft ingezet en met 151 van de vredesmacht in Irak en een andere 184 in Afghanistan.De militaire uitgaven van Azerbeidzjan voor 2011 zijn vastgesteld op 4,46 dollar miljard USD.  Azerbeidzjaanse defensie-industrie produceert kleine wapens, artillerie, tanks, armors en noctovision apparaten, luchtvaart bommen, onbemande voertuigen, diverse militaire voertuigen en militaire vliegtuigen en helikopters.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *